• Home
  • Automaticon 2018 to zaproszenie do wirtualnego świata
  • Zarejestruj
  • Zaloguj

Factory Automation

Print page

Automaticon 2018 to zaproszenie do wirtualnego świata

Tegoroczna edycja tragów Automaticon skupiać się będzie przede wszystkim na Przemyśle 4.0. Na stoisku Mitsubishi Electric nie zabraknie praktycznych rozwiązań, dzięki którym firmy mogą być jeszcze bardziej efektywne przy zachowaniu najwyższej jakości produkcji.

W tym roku przeniesiemy Państwa w WIRTUALNY ŚWIAT – pokażemy jak można zintegrować wiele maszyn czy systemów, zbierać z nich dane, które można zwizualizować na wielkoformatowych wyświetlaczach. Podpowiemy co warto monitorować, by usprawnić działanie zakładów, zwiększyć efektywność i zmniejszyć czas nieplanowanych postojów.

Czym jest e-F@ctory?

Koncepcja Mitsubishi Electric wdrażana od 2003 roku, które oferuje rozwiązania integrujące automatyzację i robotyzację z warstwą IT w celu:

  • zmniejszenia całkowitych kosztów rozwoju produktu, produkcji i jej utrzymania
  • osiągnięcia produkcji, która zawsze wyprzedza o krok czas
  • dbania o jak najwyższą jakość obsługi klientów

Jakie trendy Przemysłu 4.0 zaprezentujemy na targach Automaticon ?

Elastyczność produkcji - PREMIERA robotów serii FR


Produkcja przemysłowa charakteryzuje się coraz większą zmiennością. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, firmy produkcyjne stawiają na coraz bardziej spersonalizowane produkty. Kluczem do sukcesu jest jak najszybsze dostarczenie prototypu do masowej produkcji, a także łatwość przezbrojenia pracy maszyn czy linii produkcyjnych.

Przedstawimy Państwu kompletną gamą produktów do produkcji przemysłowej , czyli zestaw narzędzi i rozwiązań, które pozwalają automatyzować procesy.

W tym roku odbędzie się premiera robotów nowej generacji serii FR. Najnowsza seria robotów jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania przemysłu co do funkcjonalności i elastyczności. Dzięki wbudowanym funkcjom roboty mogą w bezpieczny sposób kooperować z ludźmi, zapewniając jednocześnie maksymalną szybkość i wydajność.

Integracja z warstwą IT - wielkogabarytowe wyświetlacze i SCADA

Obecnie największym wyzwaniem staje się zarządzanie informacjami i wyciąganie na ich podstawie wartościowych wniosków. Wraz ze wzrostem ilości informacji pochodzących z maszyn, muszą pojawić się technologie ułatwiające ich analizę. Według koncepcji Internet of Things (IoT) maszyny stają się urządzeniami, które można w łatwy sposób integrować z warstwą IT.

Na naszym stoisku zobaczycie Państwo jak zbierać i monitorować dane z różnych urządzeń czy procesów produkcyjnych z wykorzystaniem oprogramowania MAPS SCADA i wyświetlać je na wielkogabarytowych wyświetlaczach.


Predictive Maintanance


W dzisiejszym świecie produkcji przemysłowej niewystarczające są już informacje o wielkości produkcji i ilości defektów. Koncepcja Smart Condition Monitoring (SCM) Mitsubishi Electric zapewnia zintegrowane podejście do monitorowania stanu poszczególnych urządzeń, co pozwala na kompleksowe podejście do zagadnienia monitorowania stanu urządzeń w całym zakładzie produkcyjnym.

Mając na uwadze jak ważny jest monitoring procesów produkcyjnych, zaprezentujemy inteligentne czujniki monitorujące stan pracy maszyn.

Powrót