Szukaj

Główna treść

  • Home
  • Zapraszamy do świata e-Factory
  • Zarejestruj
  • Zaloguj

Factory Automation

Print page

Factory Automation

Zapraszamy do świata e-Factory

Automaticon to najważniejsze święto w kalendarzu wszystkich inżynierów automatyków, eletroników czy mechaników, dlatego jak co roku nie może nas zabraknąć. Tradycyjnie można nas spotkać na stanowisku numer B14/C9 w hali I.

Przeniesiemy Państwa do świata e-Factory, prezentując nasze nowe produkty oraz rozwiązania wpisujące się w koncepcję Przemysłu 4.0.

Threerobot - zaproszenie do świata e-Factory

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie stacja z trzema przemysłowymi robotami ramieniowymi, które wcielą się w rolę aktorów. Widzowie będą mogli obejrzeć niezwykły pokaz będący połączniem tańca robotów, dźwięku oraz wizualizacji prezentowanej na monitorach przymocowanych do kiści robotów. Oczywiście poza walorami artystycznymi, stanowisko prezentuje najnowsze trendy w robotyzacji – roboty kolaborujące z wykorzystaniem funkcjonalności MELFA Safe Plus.

Jak zbudować inteligentny zakład produkcyjny?

Na targach Automaticon będziemy prezentować rozwiązania, które pomogą zakładom optymalizować procesy produkcyjne i zwiększą ich konkurencyjność na rynku pracy.
Jeśli zastanawiasz się gdzie szukać oszczędności, jak eliminować błędy produkcyjne czy jak przewidywać ewentualne awarie maszyn to koniecznie musisz odwiedzić nasze stoisko.

Rozwiązania do predykcyjnego utrzymania ruchu - przewiduj potencjalne problemy

Predictive Maintanance, czyli prawdopodobieństwo wystąpienia awarii to obecne rozwiązania techniczne oferowane przez Mitsubishi Electric, które pozwalają na realizację koncepcji predykcyjnego utrzymania ruchu maszyn na poziomie zakładowym, ale również w oparciu o serwery chmurowe. Przygodę należy rozpocząć od zbierania danych, które obrazują pracę maszyn z czym bez trudu poradzą sobie komponenty automatyki przemysłowej, które są dobrze przygotowane do wyzwań stawianych przez Przemysł 4.0.

Więcej informacji

MELIPC - wkrocz na wyższy poziom analizy danych

MELIPC to grupa komputerów przemysłowych, o różnych możliwościach, jakie od tego roku pojawiły się w ofercie Mitsubishi Electric . Jest to kompletna platforma która nadaje się do wdrożenia predykcyjnego utrzymania ruchu maszyn. Oprogramowanie, które jest instalowane na komputerach MELIPC pozwala gromadzić i archiwizować dane. Oprócz tego dostępne są różne metody analizy danych. MELIPC pozwala również tworzyć rozwiązania hybrydowe w których część danych jest przesyłana dalej do serwerów chmurowych.

EcoMonitoring - zarządzaj zużyciem energii

EcoMonitoring to gotowe rozwiązanie Mitubishi Electric do pomiaru, zbierania i wizualizacji danych dotyczących zużycia energii. Aplikacja oparta jest na systemie MAPS SCADA, dzięki czemu oferuje ogromne możliwości w zakresie wizualizacji nie tylko zużycia energii, lecz całego procesu produkcyjnego. Otwartość aplikacji pozwala na jej modyfikację i dostosowywanie do potrzeb użytkownika końcowego, a system raportowy pozwoli mieć oko na każdą zużywaną kilowatogodzinę.

Więcej informacji

Poka Yoke - wyeliminuj błędy popełniane przez pracowników

Idea Poka Yoke polega na takim zaprojektowaniu procesu montażu, żeby maksymalnie ułatwić wykrycie ewentualnego błędu przez pracownika, który go popełni. W praktyce może to polegać na stosowaniu elementów połączeniowych o zróżnicowanych kształtach, które pasują tylko do jednego, ściśle określonego miejsca urządzenia. Można też monitorować czynności wykonywane przez pracownika i sprawdzać ich zgodność ze schematem przygotowanym dla montażu konkretnego podzespołu.

Więcej informacji

Powrót

Do góry