Szukaj

Główna treść

  • Home
  • Najnowsze informacje produktowe
  • Zarejestruj
  • Zaloguj

Factory Automation

Print page

Factory Automation

Najnowsze informacje produktowe

Zwiększenie produktywności i wydajności: najnowsze wersje produktów Mitsubishi Electric mogą być wykorzystane jako systemy ogólnego przeznaczenia lub dedykowane rozwiązania, które mogą być wdrożone w aplikacjach z różnych branż.

MELIPC – komputer przemysłowy i oprogramowanie do analizy danych w czasie rzeczywistym Real-Time Data Analyser

Seria MELIPC to nowa jakość dla obliczeń brzegowych, koordynacji systemów IT oraz kontroli urządzeń dzięki niezawodnym funkcjom, przyjaznemu interfejsowi oraz elastyczności. Seria rozpoczyna się od prostych, kompaktowych jednostek do wysokiej klasy modeli wspierających CC-Link IE Field Network, cechująca się wysoką wydajnością oraz szybką komunikacją. Są odpowiedzią na wiele wymagań przemysłu jak kontrola w czasie rzeczywistym, predykcyjne utrzymanie ruchu i poprawę jakości produkcji, a tym samym przyczyniają się do zwiększenia produktywności przez wykorzystanie danych produkcyjnych.

MELIPC jest wyposażone w oprogramowanie Real-Time Data Analyser (RDA), które służy do analizy danych oraz obliczania brzegowego. Pozwala to na przewidywanie potencjalnych awarii, poprawę jakości podczas produkcji oraz analizę zarówno w trybie offline oraz w czasie rzeczywistym. Interpretacja danych z hal produkcyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz różnych metod statystycznych poprawia produktywność firm oraz jakość wytwarzanych surowców.
Nowa seria produktów zawiera cztery typy komputerów przemysłowych, które razem maksymalizują wysoką niezawodność technologii sterowania urządzeniami oraz stanowią uzupełnienie do serii standardowych programowalnych sterowników PLC MELSEC.
W katalogu umieszczono więcej informacji sprzętowych na temat MELIPC oraz oprogramowania do obliczania brzegowego.

MELIPC katalog

Kompaktowe sterowniki PLC serii MELSEC iQ-F: Nowe moduły bezpieczeństwa

W sterownikach kompaktowych serii iQ-F dodane zostały opcje bezpieczeństwa. Nowa funkcjonalność otwiera kolejne możliwości zastosowania i umożliwia użytkownikom standaryzację platformy sterowania, bez potrzeby wdrażania zewnętrznych modułów bezpieczeństwa. Moduły bezpieczeństwa iQ-F można podłączyć do systemu magistrali po prawej stronie sterowników PLC FX5U i FX5UC. Sygnały bezpieczeństwa nie wymagają dodatkowego okablowania - informacje o statusie są dostępne bezpośrednio w PLC. Ten elastyczny system oferuje do 10 (redundantnych) wejść bezpieczeństwa, dwa (redundantne) wyjścia bezpieczeństwa, które są zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa (SIL3, Cat.4, PL e). W celu zmniejszenia całkowitego kosztu, moduły bezpieczeństwa nie wymagają programowania. Zamiast tego używa się przełącznika obrotowego, aby wybierać spośród dziewięciu stałych programów i podłączać urządzenia bezpieczeństwa, takie jak kurtyny świetlne, e-stopy i wyłączniki bezpieczeństwa. Okablowanie modułów odbywa się za pomocą zacisków wtykowych, aby skrócić czas instalacji.
Ponadto, kompleksowe oprogramowanie konfiguracyjne pozwala użytkownikom wizualizować szczegóły konfiguracji systemów bezpieczeństwa, takie jak schemat okablowania, połączenie urządzeń wejść/wyjść oraz status przełącznika obrotowego. Co więcej, środowisko GX Works 3 obsługuje rozwiązywanie problemów i prace konserwacyjne, wyświetlając informacje o statusie i szczegóły błędów z modułów bezpieczeństwa w obszarze diagnostycznym.

Więcej o serii iQ-F

MELFA Assista: robot współpracujący od Mitsubishi Electric

Cobot MELTA Assista został zaprojektowany w oparciu o sprawdzoną technologię robotów przemysłowych Mitsubishi Electric. Umożliwia współprace między człowiekiem przy minimalnym zabezpieczeniu, zgodnie z wymaganiami ISO/TS 15066 – międzynarodowej specyfikacji technicznej określającej wymagania bezpieczeństwa dla współpracujących robotów przemysłowych.
MELFA Assista ma solidną konstrukcję i pracuje z powtarzalnością pozycji ± 0,02 mm, którą nie różni się niczym od naszych standardowych robotów przemysłowych. Wdrożenie cobotów zwiększa liczbę potencjalnych aplikacji, w których można zainstalować roboty, szczególnie w procesach montażu.
Czas instalacji jest krótki, ponieważ uczenie i programowanie jest bardzo proste i intuicyjne – oparte na interfejsie graficznym. Na przykład „funkcja bezpośredniego uczenia” pozwala operatorowi wziąć chwytak robota i przesunąć go do pożądanej pozycji, która następnie należy zapisać przez naciśnięcie przycisku na panelu zamontowanym na przedramieniu robota. Panelu można także używać do uruchamiania, zatrzymywania programów robota oraz resetowania błędów.
Operatorzy korzystają z nowego środowiska programowania graficznego o nazwie RT Visualbox. Robot jest programowany za pomocą przeciągania i upuszczania ikon (bloków), które wyraźnie wskazują poszczególne operacje robota. Tego środowiska można także użyć do symulacji programów robotów. Diagnostyka błędów i stan pracy są również łatwe do zidentyfikowania, ponieważ wokół ramienia robota zamontowany jest sześciokolorowy pierścień LED, który jest zawsze widoczny i pokazuje stan ramienia.

Więcej o robotach Mitsubishi Electric

Jesteś zainteresowany powyższymi produktami? Napisz do nas!

Pola zaznaczone * są obowiązkowe

Prosimy do poniższego pola wpisać tekst, który znajduje się na obrazku z lewej strony. Jeśli nie możesz odczytać obrazka, kliknij „Odśwież”.

Sicherheitscode Odśwież

Administratorem danych osobowych jest Mitsubishi Electric Europe B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce. Dane będą przetwarzane w celu udzielnie odpowiedzi na złożone zapytanie z wykorzystaniem powyższego formularza. Przetwarzanie danych w tych celach jest prawnie uzasadnionym interesem administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym prawach (m.in. możliwości złożenia sprzeciwu) dostępne jest w Polityce prywatności.

Powrót

Do góry